nuspringblog Zpět do e-shopu
Přírodní kosmetika. Proč s ní začít?

Šest důvodů, proč dát zelenou přírodní kosmetice

Eko, bio, bez parabenů, bez sulfátů… Slýcháte to ze všech stran, ale stále trochu tápete, proč začít používat přírodní kosmetiku? Přečtěte si ty nejdůležitější důvody.

1. Podpoříte svůj zdravý životní styl

Pakliže nám záleží na tom, co jíme, měli bychom stejnou váhu přikládat i tomu, co přijímá naše pokožka. Je prokázáno, že 60 % z toho, co na sebe aplikujeme, se nám vstřebá do krve či lymfatického systému. Přečtěte si složení vašeho tělového mléka a odpovězte si na otázku. „Byl/a bych ochoten/ochotna toto sníst?“. Na ropě či hliníku byste si asi moc nepochutnali, co myslíte? Používání 100% přírodní kosmetiky by mělo být součástí zdravého životního stylu, protože vitamíny a jiné tělu prospěšné látky nepřijímáme pouze ústy.

2. Pomůžete životnímu prostředí

Přírodní složení kosmetiky je z převážné většiny z obnovitelných zdrojů. Jejím používáním se do přírody nedostávají nebezpečné syntetické látky tak, jak tomu bývá u běžných produktů z drogerií. Používáním přírodní kosmetiky tak podporujete zlepšení kvality vody, půdy i ovzduší.

Výrobci přírodní kosmetiky navíc stále hledají nové možnosti, jak chránit životní prostředí. Mají proto jasné důvody, jelikož příroda jim dává suroviny pro jejich podnikání. Koupí takových značek tedy podporujete i šetrné výrobní postupy, využívání lokálních zdrojů a férové zaměstnanecké podmínky. Přírodní kosmetika je samozřejmě balena a v recyklovatelných i recyklovaných obalech. Mnohdy si například přírodní mýdlo nebo pleťovou masku můžete odnést v původním již použitém obalu.

3. Zlepší se vám pleť

Jak se zbavit akné? Otázka, která trápí snad každého druhého z nás. A každý, kdo vyzkoušel, potvrdí, že přírodní kosmetika na akné je zabijákem všech pupínků.  Poznali jsme to doslova na vlastní kůži, jak jste si mohli přečíst v našem článku na blogu. Za akné velmi často mohou tzv. komedogeny, které se hojně vyskytují v běžné kosmetice na akné z drogerií. Mezi komedogenní složky patří např. minerální oleje a alkoholy. Vyhýbejte se jim. Jistotu máte, když zvolíte přírodní kosmetiku na akné speciálně vyvinutou pro problematickou pleť. Velmi dobré ohlasy jsou na řadu Krásná slečna od Havlíkovy přírodní apotéky.

4. Zlepší se vám kvalita vlasů

Přírodní kosmetika na vlasy si už našla místo v mnoha koupelnách. Přece jenom absencí silikonů a parabenů se dneska ohání kdejaká reklama na šampon. 100% přírodní kosmetika na vlasy však na rozdíl od té „drogerkové“ neobsahuje jedinou syntetickou složku, která by vám vlas oslabila. Velmi populární jsou teď tuhé šampony, které jsou velice ekologické a praktické pro cestování. Mezi ty nejprodávanější patří šampon na lupénku, ekzém a seboreu slovenské značky Ponio.

5. Je vhodná úplně pro všechny

Bio kosmetika a přírodní kosmetika je natolik šetrná, že ji můžete použít na tu nejcitlivější pokožku. Je vhodná pro miminka, alergiky i pro osoby trpící různými kožními problémy. Je to právě přírodní kosmetika, která vám po mnoha neúspěšných zkušenostech s přípravky z lékáren a drogerií může pomoci vyřešit atopický ekzém, opruzeniny, dermatitidu nebo lupy.

6. Šetříte peněženku

Říkáte si, jak můžete s přírodní kosmetikou ušetřit, když kvalitní přírodní mýdlo stojí 3x tolik než to nejlevnější z drogerie? Snadno. Levné produkty s chemickým složením často neřeší problém a vaše tělo, pleť i vlasy jen oslabují. Proto si kupujete stále nové a nové přípravky a takzvaně hasíte, to co na vašem těle páchá právě chemie. Např. mastné vlasy, aknózní pleť, suchou pokožku, vyrážky. Je to začarovaný kruh. Přírodní kosmetika se naopak stará o to, aby vaše tělo bylo v té nejlepší a pro něj přirozené kondici.

Není nutné mít tedy skříňky v koupelně plné nejrůznějších „zlepšováků“. Bio kosmetika má navíc tak čisté složení, že má mnohonásobné možnosti použití. Jedním mandlovým olejem můžete třeba nahradit tělový krém pro celou rodinu, masku na vlasy, mastičku na hojení jizev a ekzémů, krém na zralou i problematickou pleť… U přírodní a bio kosmetiky rozhodně platí známé rčení, že méně je více.

Naše produkty jsou maximálně čerstvé

Víte, že naši přírodní kosmetiku udržujeme maximálně fresh?

Jak jistě víte, přírodní kosmetika, kterou na NuSpring.cz můžete zakoupit, se ze 100 % skládá z přírodních surovin*. Neobsahuje žádné umělé konzervanty, parabeny ani jiné syntetické látky. Přesto je však odolná proti škodlivým mikroorganismům jako jsou bakterie, kvasinky a plísně. Čím si tedy naše přírodní kosmetika udržuje svou životnost?

Celý příspěvek

19 nejprodávanějších produktů roku 2019

19 nejprodávanějších produktů roku 2019

Často hledáte inspiraci a ptáte se nás, jaké produkty patří mezi ty nejpopulárnější. Proto jsme pro vás sestavili žebříček bestsellerů za minulý rok. Tady je 19 nejprodávanějších produktů za rok 2019. Na konci článku si můžete přečíst, který produkt jste si odhlasovali vy v našem formuláři jako ten dvacátý.

Celý příspěvek

Dárky pro muže

Tipy na nejoblíbenější vánoční dárky pro muže

Určitě se shodneme, že vybrat dárek pro muže, bývá mnohdy oříškem. Pro některé až nedobytným kokosovým ořechem 🙂 Pokud nechcete skončit u trenýrek či lahví rumu, podívejte se na naši dárkovou inspiraci. Dárky jsme rozdělili podle cenové dostupnosti, aby si mohl snadno vybrat skutečně každý. Největším dárkem však je fakt, že se jedná o produkty šetrné k životnímu prostředí a přírodě.

Níže najdete nejoblíbenější dárky v hodnotě do 250 Kč, 500 Kč, 1000 Kč a nad 1000 Kč.

Celý příspěvek

Tipy na nejoblíbenější vánoční dárky pro ženy

Hledáte pro svou partnerku, maminku, babičku sestru či kamarádku dárek, který neskončí zapomenutý v propadlišti nejspodnějšího šuplíku? Připravili jsme pro vás výběr produktů, u kterých máme vyzkoušené, že vždy potěší, jsou praktické a velice oblíbené. Rozdělili jsme je podle cenové dostupnosti, aby si mohl jednoduše vybrat opravdu každý. Ať vyberete cokoliv, můžete si být jistí, že se jedná o produkty šetrné k přírodě a životnímu prostředí. A to je ten největší dárek.

Níže najdete nejoblíbenější dárky v hodnotě do 250 Kč, 500 Kč, 1000 Kč a nad 1000 Kč.

Celý příspěvek

Otestovali jsme za vás: Opravdu jde používat zdravý sáček Stasher v troubě nebo v hrnci na vaření?

Pustili jsme se do dalšího testování našich novinek. V našem seriálu Otestovali jsme za vás zkoušíme na vlastní kůži, jestli to, co výrobci slibují, opravdu funguje. Tentokrát jdeme testovat zdravý sáček Stasher, který je u nás v České republice novinkou na trhu.  Proto ho chceme otestovat, abychom vám ukázali, jestli vydrží opravdu všechno to, co výrobce slibuje. Prý je vhodný do trouby, na vaření, do mrazáku, na převážení potravin klidně i tekutého stavu, mikrovlnky atd.. No, vypadá jako super hrdina, ale opravdu tohle všechno vydrží? Nerozlije se jídlo cestou? Nezničí se teplotou varu nebo při pečení?

Celý příspěvek

Podívejte se na 10 tipů na nejkrásnější zero waste vánoční dárky

Máme pro vás 10 tipů na nejkrásnější zero waste vánoční dárky pro vaše nejbližší. Vybrali jsme z vašich top nejoblíbenějších bestsellerů, ale i novinek, které jsou neskutečně krásné a samy je chceme koupit svým nejbližším. Nechte se inspirovat praktickými tipy a překvapte letos své blízké krásnými dárky, které jsou navíc ekologicky udržitelné. Jsou praktické, designové a budou je těšit každý den.  Celý příspěvek

Otestovali jsme za vás: Opravdu ve Vejibag vydrží zelenina o 2 týdny čerstvější?

Pouštíme se pro vás do pravidelných testů, kdy ověřujeme jestli to, co výrobce slíbil, ve skutečnosti funguje. Nyní jsme si vzali do parády naší novinku a to Vejibag Sáček na uchování zeleniny a otestovali jsme ho v praxi. Opravdu v něm vydrží zelenina až o 2 týdny čerstvější? Jak se Vejibag používá? Pojďme se na to podívat.
Celý příspěvek