Jak zastavit padání vlasů?

Vlasy vyrostou každý den o 0.35 mm z vlasové cibulky, která je uložená v podkoží. Dospělý jedinec má kolem 100 tisíc vlasů, přičemž denně mu vypadá v průměru kolem 90 vlasů. Pokud vám začaly vlasy padat ve větším množství a máte už je prořídlé, je na čase s tím něco dělat. Jak to ale zastavit a proč nám vlasy padají?

Ženám padají vlasy méně častěji než mužům

shutterstock_189850292Než se dostaneme k padání vlasů, pojďte si o nich nejprve něco říci. Vlasová jednotka se skládá z mazové žlázky a vzpřímovače, který smrštěním svalu vlas vzpřímí. To, jakou bude mít vlas barvu, tvar a jaká bude jeho charakteristika je dáno geneticky. Životnost vlasu (stejně jako vlasové cibulky) bývá v průměru 2-7 let. Přičemž nejrychleji nám vlasy rostou na jaře a na podzim.

Po 40. roce života začnou vlasy, stejně jako pokožka, ztrácet vodu, kterou nedokáží již v takové míře zadržovat. Začnou být slabší, lámavější, řidší. Díky tomu se tolik nemastí, avšak se vám mohou začít více třepit a lámat. Vlasy pomalu začnou řídnout a díky úbytku kožního barviva (melaninu) i šednout. Věděli jste, že mužům padají vlasy častěji a dokonce oproti ženám vytváří lysá místa na hlavě? Zatímco ženám vlasy prořídnou, mužům většinou vytváří úplně holá místa.

 Co způsobuje padání vlasů?

Padání vlasů u mužů způsobují nejčastěji hormonální změny, věk, stres, ale i dědičnost. Co způsobuje časté vypadávání vlasů  u mužů v tzv. koutech na hranicích čela a spánku se nedá jednoznačně říci. Nejčastěji tento jev vidíme u bělochů, nejméně je patrný u mongoloidních typů.

U žen je vypadávání vlasů způsobeno nedostatkem estrogenu – ženského hormonu, vlivem hormonálních změn ( v těhotenství, přechodu …), stresem, nedostatkem železa,  špatnou funkcí štítné žlázy, špatným a nešetrným zacházením, nedostatkem či přebytkem vitamínu A a selenu. Ženy v průběhu plodného období problémy s pleší většinou nemají. Po přechodu (kdy je funkce vaječníků v ústupu) a mužské pohlavní orgány se u nich mohou dostávat do popředí, se může začít objevovat plešatost nebo růst bradky.

Jak zastavit či zmírnit padání vlasy?

Pokud vám vlasy padají nepřiměřeně ve velkém množství, doporučujeme navštívit lékaře a poradit se s ním. Pakliže víte příčinu padání vlasů, je důležité ji eliminovat (dostatek vitamínů, spánku, vyvážená strava) a pokusit si nalézt rovnováhu.

ostropestrecovy-olej
Ostropestřecový olej – BIO, panenský, Soaphoria můžete zakoupit v NuSpring za pouhých 97 Kč.

Máme však pro vás i tip na přírodní bio Ostropestřecový olej, který je za studena lisovaný a je perfektní na snížení vypadávání vlasů. Ostropestřec mariánský (Silybum Marianum) je bodlák, který má skvělé hloubkové čisticí, regenerační a hojivé účinky. 

Jeho součástí je tzv. flavonolignan v nekrystalické podobě, který urychluje regeneraci buněk a působí proti oxidačnímu stresu. Právě ten má za následek rychlejší stárnutí pokožky.

Perfektní výsledky má i v hojení kožních problémů jako je akné či ekzémy, ale také hemoroidů, křečových žil a zabraňuje právě i vypadávání vlasů. Olejíček odstraňuje suchost, zmírňuje napnutí, svědění pokožky. Aktivní látky pronikají do struktury vlasů a zabraňují jejich vypadávání. Navraťte vašim vlasům sílu a zdraví.

 Náš tip: Na padání vlasů je skvělý i lopuch. Seženete ho v lékárně. Můžete si dělat oplachy z lopuchu, který by měl pomoci zastavit padání vlasů.

Pokud hledáte šampon proti padání vlasů, skvělý je na to Bio Havlíkův šampon 13 rostlin, který pomáhá k zastavení padání vlasů.

 

blogerka veronikaj

„Když jsem objevila, že existuje něco jako Ostropestřecový olej, musela jsem ho mít! Zvlášť, když má sloužit ke snížení vypadávání vlasů! Hned jsem ho začala používat na masáže lebečního území a na výživu po celých vlasech. A víte, co se stalo? Skoro ze dne na den mi ty vlasy přestaly padat! Se slzami vděčnosti v očích si tuhle maličkou lahvičku střežím jako oko v hlavě a nadšeně jednou týdně olejuji k naprosté spokojenosti mé i mých zdravých vlásků.“  Celou recenzi najdete od naší zákaznice Veroniky zde.

olej1tonikum 9 bylinichtamol

 

 

 

* Povinné položky

Zanechte komentář

  • Dobrý den. Chci se poradit. Začali mě hoooodne vypadávát Vlasy a je me vydet i pokožka hlavi. Mám je strašně moc řídké. Chtela jsem se poradit co by mě mohlo pomoct. Ale doopravdy pomoct. Byla jsem u doktorky kožní a ta mě řekla že musím podstoupit kůru která mě měsíčně bude stát 3000kc. A je to 5 kur. Přiznám se je to pro me hodne peněz protože jsem samozivitelka. Můžete mě něco poradit co by mě prosím pomohlo. Mám strach že přijdu o vlasy úplně a to nechci. Strasne moc děkuji za radu.

    Z pozdravem hezkého dne Veronika Šintajova