Přírodní vlasová kosmetika – proč je lepší než klasická?

Klasičtí běžní výrobci nás obklopují vlasovou kosmetikou na každém rohu. Najdeme ji v drogeriích, supermarketech, na internetu, ve stáncích. Proč je ale tato kosmetika tak masově vyráběná levnější a co obsahuje či právě neobsahuje oproti přírodní vlasové kosmetice? Pojďme si o tom říci něco více…

Pro a proti klasické vlasové kosmetiky

Klasická vlasová kosmetika, která je nejvíce dostupná a nabízí se nám na každém rohu, je často mnohem levnější a proto si ji ve větší míře lidé kupují. Mnohdy má krásný obal, propaguje ho naše oblíbená herečka, či zpěvačka, což na nás působí důvěryhodně. Máme z nákupu dobrý pocit a jdeme spokojeně domů.

 

Pokud byste se však podívali na obal kosmetiky a na to, co výrobek obsahuje, možná byste byli překvapení. Levnější cena je mnohdy způsobená nejenom masovější výrobou, ale i složkami. Vůně, vlastnosti, složení – to vše je obstaráno chemicky. Bez použití přírodních složek, které jsou pro naše vlasy blahodárné.

Naopak své vlasy zahalujeme do chemického ručníku, který vlasům mnohdy nic pozitivního nepřináší. Havlíkova přírodní apoteka u svého šamponu 13 bylin přímo uvádí: „BIO šampony neobalují vlas a jeho okolí, tím vaše pokožka může dýchat. Do vlasu se dostává hydratace, vlasy se zvlhčují a získávají lesk.Upozorňujeme, že trvá dva měsíce, než si vlasy navyknou na novou péči a zbaví se chemických látek.“

Havlíkova přírodní apotéka Havlíkův šampon 13 rostlin 200 ml

Výhody přírodní vlasové kosmetiky

Přírodní kosmetika na vlasy – jak již vychází z názvu, je vyráběna z přírodních složek. Neobsahuje žádné syntetické konzervační látky, suroviny z mrtvých zvířat, barviva, chemické látky … Díky čemuž je vhodná i pro děti či ženy nebo muže s velmi citlivou pokožkou, kterou trápí kožní problémy.

Díky obsahu přírodních složek účinně léči neduhy kůže či vlasů a pomáhá jim navrátit ztracenou rovnováhu. Bojuje proti ekzémům, vyrážkám, lupence, suchým, polámaným vlasům bez života. Svou ochrannou síť ale nabízí i řady přírodních šamponů pro mastné vlasy, které pomáhají navrátit rovnováhu a stabilizovat tvorbu kožního mazu.

 

Přírodní složky dodávají vlasům vitamíny, minerály, antioxidanty a hydratační složky. Produkty přírodní vlasové kosmetiky nejsou testovány na zvířatech. Jsou vyráběny pouze z produktů pěstovaných ekologicky (Ingredience pochází z ekologicky kontrolovaného zemědělství), čímž jsou šetrné k přírodě.

Výrobci se snaží používat recyklovatelné obaly, aby šetřili přírodu, ze které vychází a které si váží. Havlíkova přírodní apoteka má dokonce své vlastní ekozahrady v oblasti Podblanicka, kde si sami pěstují bylinky a květiny, jejichž extrakty pak dávají do svých výrobků. Bio přírodní vlasová kosmetika musí splňovat přísná kritéria, aby mohla být vůbec takto označená a získat certifikáty (BDIH, Ecocert, Na True, CPK).

Přírodní šampony a bio šampony

Autorem příspěvku je Kristýna
Publikováno 09. 09. 2015
* Povinné položky

Zanechte komentář