Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací zde.

Rozumím
menu
0
0 Kč
0
MENU
+420 730 175 266
Po-Pá 8-16:30 hod.
0
prázdný

Love Your Home

(1)

"Právě když jsem žili v Malajsii a měli možnost cestovat po okolí, jsme si víc než kdy dřív všímali odpadu kolem nás. Při potápění v Indonésii, i na sebe krásnějších korálových útesech, jsme se nestačili divit, kolik plastu kolem nás pořád plave. Největší problém nebyl v tom, že v chudých částech světa neexistuje systém svozu odpadu a jeho následná likvidace, ale zkrátka ten, že my lidi, jsme to už přehnali a produkujeme příliš mnoho odpadu. Rozhodli jsme se, že s tím něco uděláme!"

Za českou značkou Love Your Home stojí mladá, velmi usměvavá slečna Martina Kročilová, která je zastánkyní a propagátorkou životního stylu, ve kterém nevytváříme žádný odpad. Při svém cestování si uvědomila, kolik odpadu my lidé vyprodukujeme a snažila si o tom zjistit více informací a začít o tom přemýšlet. Když zjistila, že už někdo tento problém uchopil do rukou a popsal, měla v hlavě mnohem jasněji a rozhodla se, že tomu zasvětí svůj život.

Love Your Home - Život bez zbytečného odpadu

Svým minimalismem a láskou k přírodě inspiruje nejen své kamarády, ale i širokou veřejnost v pravidelných workshopech (Jak si zorganizovat domácnost a Zerou waste od A do Z) či na svém blogu. Snaží se pravidelně šířit povědomí o tzv. zerou waste, jehož cílem je minimalizovat co nejvíce odpadu, který mi lidé vytváříme a zahlcujeme jím přírodu. Pokud jste o tom nikdy neslyšeli, nemusíte ihned vytvářet 0% odpadů, ale začít alespoň o tom přemýšlet a snažit se postupně omezovat odpad, který tu po sobě zanecháváme.

Jak by takové zerou waste fungovalo? Dalo by se říci, že zerou waste je krok zpátky k šetrnému životnímu stylu, do mládí našich babiček nebo i maminek. Tehdy nebyly plastové tašky, pytlíky, do kterých dnes dennodenně dostáváme v obchodech nákupy. Nebyly restaurace, kde jste si vzali jídlo domů v plastové krabičce. Nekoupili byste si ranní kávu do plastového hrníčku. To vše zahlcuje naší planetu odpadem. Ještě k tomu odpadem, který jsme použili na pár vteřin, ale přírodu stojí tisíce let, než se rozloží a jestli vůbec. Naopak. Co zbyde v kuchyni, můžete vykompostovat. Když jdete do obchodu, můžete si nákup uložit např. do sady pytlíků na ovoce, zeleninu a pečivo nebo do látkových tašek, které máte u sebe. Pokud máte něco k recyklaci, tak odpad vytřídíte. Pokud máte doma věci, které už nepotřebujete, věnujte je, prodejte na blešáku nebo tím potěšte ty, kteří nemají takové štěstí. Je to jen o myšlení a o tom, že my máme šanci něco změnit. Stačí jen chtít.

Jak se zrodila myšlenka na výrobu pytlíků?

Začalo to tím, že Martina začala přemýšlet jinak. A hle vyskytla se otázka, jak nakupovat, pokud nechci vytvářet žádný odpad. Chtěla nakupovat bez obalu a tak jí napadlo ukládat nákupy do látkových pytlíků. Jelikož tím nadchla i svou mamku, vytáhly šicí stroj, nakoupily spoustu látky a šlo se na věc. Nejprve ušily pár prototypů, které se kamarádkám tak líbily, že se na workshopech ihned vyprodaly. A tak se rozhodily, že se s mamkou pustí do toho ve velkém. V roce 2015 se pustily do svého snů. Ve své chráněné dílně šijí různé velikosti pytlíků, látkové tamponky a mnohé další výrobky. 

Přečtěte si celý popis
Zobrazit celý text
Méně
Položek: 1
Kategorie
Zobrazit více kategorií
Méně
Filtrovat produkty
Aplikovat filtr
Oblíbené
Tým NuSpring Ivana, Kristýna a Péťa
Chci Poradit
Váháte s výběrem vhodné kosmetiky přímo pro Vás? Nejste si jistí, který produkt
Vám bude sedět?
Poraďte se s námi, rádi Vám pomůžeme.
Kategorie
Domácnost
Aplikovat filtr
Využijte
dopravu zdarma
od 890 Kč 1250 Kč 1500 Kč
zdarma zdarma zdarma
69 Kč zdarma zdarma
89 Kč 89 Kč zdarma

Doručíme ve středu 21. 3.

Průvodce určením typu pleti
Rozumíte své pokožce?
Nevhodný krém může být stejně
škodlivý jako boty, které tlačí.
Odhalte typ Vaší pleti a pečujte o ni.
Průvodce určením typu pleti
Když se ráno probudíte, jak vnímáte svoji pleť?
Průvodce určením typu pleti

Průvodce určením typu pleti
Bohužel nemůžeme typ
Vaší pleti určit…

Zeptejte se na radu v naší kosmetické poradně. Naše odbornice Vám pomůže zjistit, jaký je Váš typ pleti a doporučí Vám ideální péči.

Přihlášení
nebo
Přihlásit přes facebook
 
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Jaké výhody pro vás plynou z registrace?
Dárkový poukaz na první nákup v hodnotě 100 Kč.
Vzorečky kosmetiky zdarma ke každému nákupu.
Pravidelné zasílání novinek a tipů, jak pečovat právě o váš typ pokožky.
Získáte jako první okamžitý přehled o všech slevách, akcích a výprodejích.
Jednodušší a rychlejší proces nakupování.
Přehlednější kontrola všech objednávek.
Doporučit e-mailem