Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací zde.

Rozumím
menu
0
0 Kč
0
MENU
+420 730 175 266 Po-Pá 8-16:30 hod.
(poradenství)
+420 734 750 003 Po-Pá 8-17:00 hod.
(objednávky)
0
prázdný

Kosmetika na růžovku

(10)

Rosacea (též růžovka) je zánětlivé, chronické onemocnění kůže. Projevuje se zčervenáním pokožky (na tváři, nose, čele, bradě), pálením, svěděním, nepříjemným pnutím, pupínky nebo puchýřky. Právě zčervenání pokožky je způsobené nadměrným přísunem krve do obličeje. Růžovka se může projevit i v oblastech očí, což může vést i k zánětu spojivek. Nebo může vést k zesílení a nadbytečné tvorbě tkáně pokožky. Projevuje se až u 10% dospělé populace. Jak se jí ale zbavit?

Co způsobuje růžovku?

U rosacey je pokožka velmi suchá a citlivá. Růžovka bývá někdy ze začátku zaměňována s akné a může mu být vizuálně velmi podobná. Zatímco ale u akné je nadměrná produkce mazu, u růžovky je pleť dehydrovaná a velmi citlivá. Je tedy velmi důležité ji dostatečně hydratovat a starat se o ní. Můžete tak předejít zhoršení stavu pokožky. Pomozte ji zvládnout přechody do zimy a chladu, což může vést k další dehydrataci. Vytvořte ji ochranný film, který je bude pomocníkem a ochrání ji před pnutím. Vyšší produkce mazu se může naopak projevit na pokožce hlavy, což způsobuje zánět vlasových váčků. To je vyvoláno roztočem Demodex folliculorum nebo kvasinkou Pifyrosporum ovale.

Příčiny vzniku růžovky nejsou stále známy. Mohou k ní vést genetické dispozice, hypertenze (zvýšený krevní tlak), onemocnění gastrointestinálního traktu nebo působení roztoče trudovník tukový (Demodex folliculorum). Onemocnění se objevuje u dospělé populace ve věku od 20 do 50 let. Více se projevuje u žen, než u mužů a objevuje se nejčastěji v oblasti tváří a brady.

Vyzkoušejte velmi šetrnou a jemnou péči o pleť s přírodní kosmetikou Dulcia natural,, která má vysoký podíl bio složek. Vybrali jsme po konzultaci s výrobkyní Luckou pro vás výrobky, které jsou vhodné na růžovku. Najdete u nás značky Dulcia natural, Soaphoria a Navia.

Položek: 10
Kategorie
Filtrovat produkty
Značky
Typ pleti
Certifikáty
Aplikovat filtr
Oblíbené
Značky
Typ pleti
Certifikáty
Aplikovat filtr
Využijte
dopravu zdarma
do 1499 Kč od 1500 Kč
60 Kč zdarma
89 Kč zdarma
99 Kč zdarma
85 Kč zdarma

Doručíme zítra v úterý 27. 7.

Průvodce určením typu pleti
Rozumíte své pokožce?
Nevhodný krém může být stejně
škodlivý jako boty, které tlačí.
Odhalte typ Vaší pleti a pečujte o ni.
Průvodce určením typu pleti
Když se ráno probudíte, jak vnímáte svoji pleť?
Průvodce určením typu pleti

Průvodce určením typu pleti
Bohužel nemůžeme typ
Vaší pleti určit…

Zeptejte se na radu v naší kosmetické poradně. Naše odbornice Vám pomůže zjistit, jaký je Váš typ pleti a doporučí Vám ideální péči.

Přihlášení
nebo
Přihlásit přes facebook
 
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Jaké výhody pro vás plynou z registrace?
Dárkový poukaz na první nákup v hodnotě 100 Kč. Slevu můžete uplatnit při nákupu nad 1500 Kč.
Vzorečky kosmetiky zdarma ke každému nákupu.
Pravidelné zasílání novinek a tipů, jak pečovat právě o váš typ pokožky.
Získáte jako první okamžitý přehled o všech slevách, akcích a výprodejích.
Jednodušší a rychlejší proces nakupování.
Přehlednější kontrola všech objednávek.
Doporučit e-mailem