Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací zde.

Rozumím
menu
0
0 Kč
0
MENU
+420 730 175 266
Po-Pá 8-16:30 hod.
0
prázdný

Love Your Home

(1)

"Právě když jsem žili v Malajsii a měli možnost cestovat po okolí, jsme si víc než kdy dřív všímali odpadu kolem nás. Při potápění v Indonésii, i na sebe krásnějších korálových útesech, jsme se nestačili divit, kolik plastu kolem nás pořád plave. Největší problém nebyl v tom, že v chudých částech světa neexistuje systém svozu odpadu a jeho následná likvidace, ale zkrátka ten, že my lidi, jsme to už přehnali a produkujeme příliš mnoho odpadu. Rozhodli jsme se, že s tím něco uděláme!"

Za českou značkou Love Your Home stojí mladá, velmi usměvavá slečna Martina Kročilová, která je zastánkyní a propagátorkou životního stylu, ve kterém nevytváříme žádný odpad. Při svém cestování si uvědomila, kolik odpadu my lidé vyprodukujeme a snažila si o tom zjistit více informací a začít o tom přemýšlet. Když zjistila, že už někdo tento problém uchopil do rukou a popsal, měla v hlavě mnohem jasněji a rozhodla se, že tomu zasvětí svůj život.

Love Your Home - Život bez zbytečného odpadu

Svým minimalismem a láskou k přírodě inspiruje nejen své kamarády, ale i širokou veřejnost v pravidelných workshopech (Jak si zorganizovat domácnost a Zerou waste od A do Z) či na svém blogu. Snaží se pravidelně šířit povědomí o tzv. zerou waste, jehož cílem je minimalizovat co nejvíce odpadu, který mi lidé vytváříme a zahlcujeme jím přírodu. Pokud jste o tom nikdy neslyšeli, nemusíte ihned vytvářet 0% odpadů, ale začít alespoň o tom přemýšlet a snažit se postupně omezovat odpad, který tu po sobě zanecháváme.

Jak by takové zerou waste fungovalo? Dalo by se říci, že zerou waste je krok zpátky k šetrnému životnímu stylu, do mládí našich babiček nebo i maminek. Tehdy nebyly plastové tašky, pytlíky, do kterých dnes dennodenně dostáváme v obchodech nákupy. Nebyly restaurace, kde jste si vzali jídlo domů v plastové krabičce. Nekoupili byste si ranní kávu do plastového hrníčku. To vše zahlcuje naší planetu odpadem. Ještě k tomu odpadem, který jsme použili na pár vteřin, ale přírodu stojí tisíce let, než se rozloží a jestli vůbec. Naopak. Co zbyde v kuchyni, můžete vykompostovat. Když jdete do obchodu, můžete si nákup uložit např. do sady pytlíků na ovoce, zeleninu a pečivo nebo do látkových tašek, které máte u sebe. Pokud máte něco k recyklaci, tak odpad vytřídíte. Pokud máte doma věci, které už nepotřebujete, věnujte je, prodejte na blešáku nebo tím potěšte ty, kteří nemají takové štěstí. Je to jen o myšlení a o tom, že my máme šanci něco změnit. Stačí jen chtít.

Jak se zrodila myšlenka na výrobu pytlíků?

Začalo to tím, že Martina začala přemýšlet jinak. A hle vyskytla se otázka, jak nakupovat, pokud nechci vytvářet žádný odpad. Chtěla nakupovat bez obalu a tak jí napadlo ukládat nákupy do látkových pytlíků. Jelikož tím nadchla i svou mamku, vytáhly šicí stroj, nakoupily spoustu látky a šlo se na věc. Nejprve ušily pár prototypů, které se kamarádkám tak líbily, že se na workshopech ihned vyprodaly. A tak se rozhodily, že se s mamkou pustí do toho ve velkém. V roce 2015 se pustily do svého snů. Ve své chráněné dílně šijí různé velikosti pytlíků, látkové tamponky a mnohé další výrobky. 

Přečtěte si celý popis
Zobrazit celý text
Méně
Položek: 1
Kategorie
Zobrazit více kategorií
Méně
Filtrovat produkty
Aplikovat filtr
Oblíbené
Tým NuSpring Ivana, Kristýna a Péťa
Chci Poradit
Váháte s výběrem vhodné kosmetiky přímo pro Vás? Nejste si jistí, který produkt
Vám bude sedět?
Poraďte se s námi, rádi Vám pomůžeme.
Kategorie
Domácnost
Aplikovat filtr
Využijte
dopravu zdarma
od 890 Kč 1250 Kč 1500 Kč
zdarma zdarma zdarma
69 Kč zdarma zdarma
89 Kč 89 Kč zdarma

Doručíme v úterý 20. 3.

Průvodce určením typu pleti
Rozumíte své pokožce?
Nevhodný krém může být stejně
škodlivý jako boty, které tlačí.
Odhalte typ Vaší pleti a pečujte o ni.
Průvodce určením typu pleti
Když se ráno probudíte, jak vnímáte svoji pleť?
Průvodce určením typu pleti

Průvodce určením typu pleti
Bohužel nemůžeme typ
Vaší pleti určit…

Zeptejte se na radu v naší kosmetické poradně. Naše odbornice Vám pomůže zjistit, jaký je Váš typ pleti a doporučí Vám ideální péči.

Přihlášení
nebo
Přihlásit přes facebook
 
Nová registrace
Zapomenuté heslo
Jaké výhody pro vás plynou z registrace?
Dárkový poukaz na první nákup v hodnotě 100 Kč.
Vzorečky kosmetiky zdarma ke každému nákupu.
Pravidelné zasílání novinek a tipů, jak pečovat právě o váš typ pokožky.
Získáte jako první okamžitý přehled o všech slevách, akcích a výprodejích.
Jednodušší a rychlejší proces nakupování.
Přehlednější kontrola všech objednávek.
Doporučit e-mailem