
Jste si jisti, že chcete provést tuto operaci?
Květová voda též známá jako hydrolát je vyrobena destilací vodní párou dané části siličnaté rostliny. Destilací se oddělí látky rozpustné v tucích (esenciální oleje) a látky, které jsou rozpustné ve vodě. Květová voda tonizuje pokožku, můžete ji použít jako pleťovou vodu nebo tonikum. Je skvělá pro zvlčení pleti před aplikací pleťového krému, pleťového...
Květová voda též známá jako hydrolát je vyrobena destilací vodní párou dané části siličnaté rostliny. Destilací se oddělí látky rozpustné v tucích (esenciální oleje) a látky, které jsou rozpustné ve vodě. Květová voda tonizuje pokožku, můžete ji použít jako pleťovou vodu nebo tonikum. Je skvělá pro zvlčení pleti před aplikací pleťového krému, pleťového oleje nebo séra na pleť. Lépe se tak do pokožky vstřebává a z dlouhodobého hlediska ji nevysušuje.
Hydroláty jsou skvělá aromaterapeutická pomůcka na osvěžení a hydrataci pokožky během dne při vedrech, nebo v místnosti, kde je topení nebo klimatizace, která může vysušovat pokožku. Nekonzervovaný hydrolát můžete dokonce použít na pečení oblíbených dobrot či ho neředěný nalít do difuzéru s rozmlžovačem místo esenciálního oleje, oceníte to hlavně když máte malé děti.
Květová voda povzbuzuje a hydratuje pokožku, zklidňuje unavené oči nebo pokožku po holení, je pomocníkem při urychlení hojení kožních problémů (akné, ekzém, lupenka), ale i hemeroidů či křečových žil. Nejoblíbenější je pak růžová voda, levandulová voda či hřebíčková pleťová voda. Růžovou vodu ocení suchá pokožka, levandulová voda či hřebíčková voda je pak vhodná pro mastnou pokožku či problematickou pokožku. Podívejte se na oblíbené značky přírodní kosmetiky, kterými je PURITY VISION, Kvitok, Nobilis Tilia, ANELA, Havlíkova přírodní apotéka či Inlight. Chcete vědět jaký je rozdíl mezi nekonzervovanou a konzervovanou květinovou vodou neboli hydrolátem? Na co se hodí používat? Podívejte se na náš BLOG.
Jste si jisti, že chcete provést tuto operaci?